دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


تونر مناسب پوست خود را بخرید

برای خرید یک محلول پاک کننده پوست به نکات زیادی از جمله نوع پوست و ترکیبات محصول باید توجه کنید. تونر صورت ماده پاککننده بیرنگی است که برای پاککردن اثرات مواد آرایشی صورت و روغن مواد کلینسر مورد استفاده خانمها قرار میگیرد.تونرها علاوه بر پاککردن آثار رنگ و روغن از صورت، با حفظ سلامت سلولهای پوست صورت، کاربرد بهداشتی دارند. از دیگر ویژگیهای کاربرد تونر میتوان به بالانس شدن pH پوست صورت و پیشگیری از ابتلا به آکنه صورت اشاره کرد.

معمولا برای ساخت تونرها از موادی مانند آب، الکل، عصارههای گیاهی (مانند عصاره فندق) و برخی ترکیبهای مرطوبکننده استفاده میکنند. در برخی نمونهها نیز از اسیدهای هیدروکسیل برای حفظ طراوت پوست استفاده میشود. البته مشخص است که برای انتخاب تونر مناسب باید در مورد نوع پوست صورت خود اطلاعات کافی داشته باشید. تفاوت محصولات مختلف تونر هم در درجه الکل به کاررفته در آنهاست.

برخی نمونه های تونر با عنوان « فرشنر » به فروش میرسد که در واقع مناسب خانمهایی است که پوست صورتشان معمولی (نه خشک و نه چرب) است. معمولا اینگونه تونرها 20درصد الکل دارند. برخی نمونه ها «لوشن» نام دارند و بهترین انتخاب برای خانمهایی هستند که پوست صورتشان چرب است و حدود 60درصد الکل در تهیه آنها به کار میرود. استفاده از این تونرها برای خانمهایی که پوست چربی ندارند کاملا مضر و خطرناک است. اما در مورد خانم هایی که پوست صورتشان خشک است توصیه میشود از «تونر» استفاده نکنند چون ممکن است الکل بکار رفته در تونر برای سلامت پوست صورتشان مشکل ساز باشد. در صورت اصرار بر استفاده از تونر هم باید از فرشنرهای رقیقی استفاده کنند که زیر 10 درصد الکل دارند. در ضمن خانمهایی که پوست صورتشان حساس است باید از تونرهای متوسط و غیرمعطر استفاده کنند.

نحوه کاربرد تونرها
قبل از استفاده از تونر، پوست صورت خود را به خوبی و با دقت بشویید تا اثرات اولیه مواد آرایشی و روغن از بین برود. بهتر است برای استفاده از تونر ساعتهای پایانی شب را انتخاب کنید تا پس از استفاده به خوبی بخوابید تا پوست صورت شما هم بتواند دوره کامل ریکاوری را طی کند. برای کاربرد تونر از پنبه یا پد استفاده کنید. پد را به آرامی روی قسمتهای مختلف پوست صورت خود بمالید. توجه داشته باشید که پوست دور چشم شما بسیار حساس است و به هیچ وجه نباید به موادی چون تونر آغشته شود.

در مقابل ، بیشترین توجه را به بخش تیشکل صورت خود داشته باشید: پیشانی، بینی و چانه ! بیشترین چربی صورت در این قسمتها تولید می شود.هرگاه پس از استفاده از تونر احساس کردید پوست صورت شما میسوزد و رنگ سرخ به خود گرفته، کاربرد تونر را متوقف این بار نمونهای با درصد الکل کمتر خریداری کنید. در ضمن اگر قبلا پوست صورت شما آکنه های زیادی داسته حتما باید از نمونه های مخصوص تونر که حداقل دو درصد اسید سالیسیلیک دارند استفاده کنید. به خاطر داشته باشید قیمت بالا یا مارک مرغوب تونر، ضامن مناسببودن آن نیست. بنابراین پس از اطلاع از نوع پوست صورت خود از تونر مناسب استفاده کنید. خانمهایی که پوست حساسی دارند نیز بهتر است تا حد امکان از موادی چون تونر و کلینسر استفاده نکنند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آزند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتبیوگرافیخدمات مطبگالری عکسآدرس مطبسوالات پزشکیپیام های کاربرانسایت های دیگر