اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 - تلفن : 32240913 - 031
مثل فصل ها زیبا باشیدارائه خدمات پوست

خطوط عرضی ناخن

بیمار کودکی ۱۰ ساله که حدود دو ماه قبل واجد ضایعات تاولی در دست و دهان بوده است که پزشک معالج تشخیص بیماری ویروسی دست ، پا،دهانرا برای وی مطرح کرده است.
در حال حاضر کودک با مشکل ناخنی همانطورکه در تصویر میبینید مراجعه کرده است. گویی که ناخنها در حال جدا شدن و شکستن میباشند.

و اما تشخیص:
در واقع ما با مشکلی از ناخن به نام Beau's lines یا خطوط عرضی ناخن طرفیم که در این مشکل ،قسمت پروگزیمال از دیستال ناخن جدا میشود که در این حالت به نظر بیننده گویا که روی ناخن خط عرضی افتاده است .

علت ایجاد:این حالت در واقع در واکنش به استرس فیزیکی یا روانی ایجاد میگردد به قسمی که در موقع استرس که در case ما عفونت ویروسی بوده ناخن موقتاً ساخته نشده و دوباره ساختن ناخن طبیعی میگردد. این چند روز توقف رشد منجر به دو تکه شدن ناخن و ایجاد خطوط عرضی در آن میشود. موقعیت فوق بسیار شایع است علی الخصوص در بچه ها .
بارها با والدینی مواجه بوده ام که با اضطراب زیاد برای این مشکل مراجعه کرده بودند چرا که فکر می کردند کودکشان مبتلا به قارچ ناخن یا مشکل مهمی در ناخن شده اند

نکته خیلی مهم این است که این حالت خود محدود شونده و گذراست و فقط باید به والدین اطمینان خاطر داد که به زودی با رشد ناخن و جایگزین شدن کامل قسمت پروگزیمال ناخن ناخن بدون هیچ عارضه ای به شکل قبل بر میگردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آزند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111
تلفن : 32240913 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مزایا و معایب لیزر موهای زائدمزایا و معایب لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد می‌تواند به‌جای استفاده مداوم از روشهای موقتی در رفع موهای زائد بدن، به یک باره تمامی موهای زائد در نواحی مختلف بدن را، تنها ظرف چند جلسه از بین ببرد. در این مطلب نکات مربوط به لیزر موهای زائد رو به شما عزیزان توضیح داده ایم. ... ادامه مطلب

لایه برداری پوست و هر آنچه باید درباره آن بدانیدلایه برداری پوست و هر آنچه باید درباره آن بدانید

لایه برداری پوست همانطور که از نامش پیدا است، به روشی گفته می‌شود که با استفاده از آن، یک لایه سطحی از پوست جدا شده و جای خود را به پوست جدید می‌دهد. در این روش که به طرق مختلف قابل انجام است، بسیاری از عوارض پوستی برطرف شده و پوست جوانسازی می‌شود ... ادامه مطلب

روشهای نوین جوانسازی پوست کدامند؟روشهای نوین جوانسازی پوست کدامند؟

جوانسازی پوست از جمله اقداماتی است که به ویژه در سالهای اخیر بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و روشهای نوینی هم برای آن ابداع شده است. در ادامه این مطلب با ما باشید تا شما را با روشهای افزایش کلاژن و الاستین و جوانسازی پوست آشنا سازیم. ... ادامه مطلب

بیوگرافی

دکتر لادن ناظمی در سال 1387 تحصیلات خود را در رشته پزشکی به پایان رسانید و پس از آن با طی دوره های مختلفی در زمینه Aesthetic Medicine ( پزشکی زیبایی ) فعالیت خود را آغاز نمود .

وی دارنده گواهینامه بین المللی PPP و skin care از کانادا و دانشگاه تهران و عضو آکادمی زیبایی از آمریکا می باشد .

در حال حاضر با جدیدترین دستگاه های موجود در زمینه پوست مو و لیزر در حال ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465